טכנולוגיית עיבוד של צינור מרותך נירוסטה סופר דופלקס

טכנולוגיית עיבוד של צינור מרותך נירוסטה סופר דופלקס

Date:Jan 10, 2019

עם זאת, פלדה סופר דופלקס רגישה לשקעים בשלב השלישי, כמו תרכובות אינטר-מתכתיות, וכיצד לשלוט בתהליך בריתוך וטיפול בחום היא בעיה קשה בייצור מוצר זה.


תהליך ייצור צינורות מרותך סופר דופלקס פלדה דופלקס סופר בוגר הוא:


1, התהליך הוא ספציפי: בדיקת חומרי גלם-צלחת פלדה קולי גילוי ליקויים-מתלה קצה-דפוס-ריתוך-כל הקוטר-חיתוך-ריתוך-קבוע קבוע + טיפול בחום-צינור סוף בתוספת בדיקת קרן ריתוך-צינור מבחן חדירה לקצה - בדיקה הידרולית כבישה פסיבציה בדיקת מוצר מוגמר סמן ספריית אדם אריזה.


2, דפוס בייצור של צינור מרותך עם תפר ישר, קושי הייצור טמון ביישום היעיל של רגע כיפוף עד קצה חגורת הפלדה, השימוש בטכנולוגיית דפוס מסורתית קשה לפתור, וחוזק תשואה של נירוסטה דופלקס של בערך פעמיים מפלדת אל-חלד austenitic הרגילה, דפוסה קשה יותר. FFX (דפוס גמיש) כטכנולוגית יציקה חדשה משתמשת בחוכמה באפקט המתיחות כאשר הסליל כפוף כדי למקסם את רגע הכיפוף לקצה רצועת הפלדה, ועל ידי שימוש בתנאים החיוביים של אינסוף הגליל, דרגת הדפוס של הכיפוף. קצה יכול להיות מותאם בחופשיות על פי חוזק ועובי רצועת הפלדה על מנת להשיג את תנאי הריתוך הטובים ביותר.


3, ריתוך לשימוש זה בריתוך קשת פלזמה (PAW) וריתוך קשת טונגסטן ארגון קשת (GIAW). ראשית, השימוש במיזוג חדירת ריתוך בקשת בפלזמה, בכדי להשיג ריתוך חד צדדי, אפקט דפוס דו צדדי, לאחר השימוש בריתוך קשת טונגסטן ארגון למילוי וכיסוי, ריתוך באמצעות הגנת ארגון טהור. על מנת להפחית את הנטייה של משקעים בשלב מזיק, את תהליך הריתוך ככל האפשר כדי להשתמש באנרגיית הקו התחתון, אנרגיית הקווים היא הטובה ביותר לא יותר מ- 16 קילוגרם / ס"מ. בנוסף, הטמפרטורה לשאילת השכבה חשובה מאוד לריתוך של פלדה דופלקס, יש לשלוט תחת 100 ℃, טמפרטורת interlayer גבוהה מדי תגביר את הנטייה של משקעים מזיקים בשלב, ובסופו של דבר תשפיע על ביצועי המוצר.


4, טיפול בחום לאחר ריתוך טיפול בחום באמצעות תנור אינדוקציה לצינור כולו טיפול בתמיסה מוצקה, טמפרטורת טיפול בחום של 1050-1120 ℃, קירור תרסיס מים ל 40 ℃ להלן.

זוג: לא

הבא: 304 קשיות צינור נירוסטה